В Україні вживаються заходи для недопущення поширення вірусу 2019-nCoV

Кабінет Міністрів України затвердив розпорядження “Про заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої короновірусом 2019-nCoV“.

Зазначене розпорядження КМУ:

  • встановлює режим підвищеної готовності для всіх систем цивільного захисту. Це дозволить мобілізувати сили та оцінити існуючі засоби реагування, вчасно поповнити резерв для забезпечення готовності на випадок виникнення епідемії;
  • встановлює тимчасові обмеження та особливі умови для в’їзду в Україну осіб, які перебували у провінції Хубей Китайської Народної Республіки, шляхом їх ізоляції протягом 14 днів у визначені заклади;
  • затверджує Національний план протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, на 2020 рік.

В Україні сформовано перелік госпітальних бази та бригад екстреної медичної допомоги, що будуть надавати медичну допомогу особам із підозрою на новий коронавірус.

На теперішній час у Сумській області визначено наступні госпітальні бази, що будуть призначені для надання медичної допомоги особам, які відповідають визначенню
випадку 2019-nCoV:

  • КНП СОР «Сумська обласна інфекційна клінічна лікарня ім. З.Й. Красовицького» – для дорослих мешканців Сумської області;
  • КНП «Сумська міська дитяча клінічна лікарня Св. Зінаїди» – для дитячого населення м.Суми;
  • КНП СОР «Сумська обласна дитяча клінічна лікарня» – для дитячого населення Сумської області.

Також визначено склад спеціалізованих бригад екстреної медичної допомоги для забезпечення транспортування осіб, які відповідають визначенню випадку 2019-nCoV, до госпітальної бази.

Міністерством охорони здоров’я надані рекомендації лікарям як діяти у разі виявлення випадку 2019-nCoV, також роз’яснення отримали лабораторні центри.

Населенню рекомендовано утриматися від подорожей до Китаю. 

ВООЗ присвоїла офіційну назву новому захворюванню. Його назвали COVID -19, скорочення від «коронавірусна хвороба 2019 – coronavirus disease 2019».

Станом на 12 лютого 2020 року у світі зареєстровано  45 183   лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції (COVID-19), з них 1116 летальні.

73,8% усіх випадків цього захворювання зафіксовано в одній провінції Китаю – Хубей. За межами Китаю зафіксовано 451 випадок у 24 країнах світу, 1 з них закінчився смертю.

В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано. 5 лютого Центр громадського здоров’я МОЗ України отримав перші тест-системи для виявлення  коронавірусу.

Нагадуємо, що для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:

  1. часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
  2. під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  3. якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередню історію подорожей (була поїздка в Китайську Народну Республіку протягом останніх 14 днів або контакт з підтвердженим або ймовірним випадком захворювання на COVID -19);
  4. не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.