Епідемічна ситуація з коронаровірусною хворобою погіршується. Вакцинуйтеся!

У місті Суми продовжується погіршення епідемічної ситуації із захворюваності на коронавірусну хворобу.

За минулий тиждень захворів 1 871 мешканець міста, що на 32% більше ніж попереднього тижня. Серед захворілих зареєстровано 171 випадок захворювання серед дітей (на попередньому тижні зареєстровано – 110). Двоє осіб померли. Продовжує хворіти  3 803 особи, одужало за  тиждень  505 хворих.

У міських лікарнях з коронавірусною хворобою знаходиться  75 дорослих  та 22 дитини, а також 7 пацієнтів дитячого віку з підозрою на COVID-19. Серед 75 дорослих на кисневій терапії знаходиться 57 пацієнтів, восьмеро перебувають на ліжках інтенсивної терапії, з них 7 підключені до апаратів СІПАП. У відділенні реанімації перебувають 3 дитини з COVID-19, кисневонезалежні.

У КНП СОР «Медичний клінічний центр інфекційних хвороб та дерматології ім.З.Й.КРАСОВИЦЬКОГО» лікуються від корона вірусної хвороби 52 сумчанина (40 отримують кисень вільним потоком, п’ятеро – у реанімації).

Галузь охорони здоров’я  продовжує працювати в режимі підвищеної готовності. Лікарні мають все необхідне для надання медичної допомоги цим хворим.

Для стримування росту захворюваності населенню критично важливо щепитися від COVID-19. Для цього звертайтеся в амбулаторії міста. У наявності є вакцина CoronaVak, найближчим часом поступить Pfizer. Усі вакцини, схвалені для використання ВООЗ, мають високу ефективність у запобіганні важкому перебігу захворювання на COVID-19, госпіталізації та смерті. Тому найкращою вакциною є та, що зараз доступна для вас!

Особливо важливо піклуватися про свій захист людям, які знаходяться у групі ризику  щодо COVID-19. Це люди з хронічними захворюваннями, зокрема цукровим діабетом. Вакцинувати людей із хронічними захворюваннями безпечно. І робити це потрібно, щоб вони менше наражалися на ризик тяжкого перебігу інфекції.

Вакцинацію важливо поєднувати з ефективним тестуванням та застережними заходами. Як-от дотримання фізичної дистанції, носіння масок, провітрювання приміщень, регулярне миття рук або обробка спиртовмісним антисептиком та своєчасне звернення за медичною допомогою, якщо з’явилися перші симптоми.