Клієнтоорієнтована медична допомога у випадку гендерно зумовленого насильства

Днями у м.Київ відбувся тренінг по наданню якісних медичних та психологічних послуг постраждалим від сексуального та гендерного насильства. Захід був організований благодійним фондом «Здоров’я жінки та планування  сім’ї» для керівників закладів охорони здоров’я. Серед учасників тренінгу була і в.о.завідуючої «Клініки, дружньої до молоді»  Дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди Катерина Краснонос разом з обласними спеціалістами.

«Метою заходу, – розповіла Катерина Краснонос, – було підвищити рівень знань керівників закладів охорони здоров’я по темі “Клієнтоорієнтована медична допомога у випадках гендерно зумовленого насильства”.

Учасників тренінгу ознайомили з новими законами та правовими підставами щодо забезпечення надання медичної допомоги постраждалим від гендерного насильства та документальним оформленням випадків. Удосконалювалися знання діагностики, лікування та супроводу постраждалих від насильства. Розглядались питання запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, захисту від сексуальної експлуатації, сексуального насильства та сексуальних домагань.

Отримана інформація дозволить удосконалити  надання медичної допомоги особам, які постраждали у випадках гендерно зумовленого насильства.