На варті здоров’я сумчан під час воєнного стану

З початку агресії російської федерації усі 9 лікувально – профілактичних закладів Сумської міської ради продовжували працювати та не припиняли свою роботу, незважаючи на активні бойові дії та блокаду міста. Медична допомога надавалася як мешканцям Сумської та прилеглих громад, так і захисникам нашої держави.

Працівники первинної ланки медичної допомоги працювали 7 днів на тиждень, прийом вели в усіх амбулаторіях міста за окремим графіком.

Потребуючі мали змогу отримати ургентну стаціонарну медичну допомогу у всіх 6 міських лікарнях цілодобово.  Коли дозволила ситуація, лікарні відновили планові госпіталізації та операції. У КНП «Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії»  з початку війни народилось 408 дітей – 218 хлопчики та 190 дівчаток, з них 3 двійні. КНП «Клінічна стоматологічна поліклініка» продовжувала надавати стоматологічні послуги у будні та вихідні. Стоматологічна допомога надавалась як при гострому болю, так і планово.

Враховуючи наявну небезпеку пересування містом, багато лікарів різних спеціальностей (сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів, ендокринологів, ортопедів–травматологів, кардіологів, невропатологів, хірургів, офтальмологів та інших) консультували пацієнтів дистанційно за допомогою мобільного зв’язку.

З 24 лютого поточного року до міських закладів охорони здоров’я поступило 43 постраждалих внаслідок військової агресії російської федерації. Медична допомога їм надавалась в хірургічних, ортопедо–травматологічних відділеннях та відділеннях інтенсивної терапії КНП «Центральна міська клінічна лікарня», КНП «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона» та КНП «Клінічна лікарня №5».

Продовжували своє функціонування і державні програми реімбурсації ліків. Пацієнти мали змогу за рецептами лікарів отримати ліки за Урядовою програмою «Доступні ліки», а також препарати інсуліну, препарати для лікування розладів психіки та епілепсії.

В умовах ведення бойових дій місто було відрізане від основних логістичних шляхів, тому в аптечних закладах виник дефіцит медичних препаратів, розхідних матеріалів для надання медичної допомоги та засобів догляду для осіб з інвалідністю. На численні звернення управління охорони здоров’я Сумської міської ради, працівників лікарень міста та активістів благодійними і громадськими організаціями, а також небайдужими громадянами, була надана гуманітарна допомога для  населення територіальної громади. До управління надійшло 27 палетів медичних препаратів, 10 комбінованих палетів (медикаменти, одноразовий медичний одяг, витратні матеріали та перев’язувальний матеріал), 57 коробок дитячого харчування (для Центрів первинної медико-санітарної допомоги, КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» та КНП «Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії»), 2 коробки засобів дитячої гігієни та автомобіль швидкої допомоги (RIAT DUCATO).

Управлінням охорони здоров’я проведений розподіл гуманітарної допомоги відповідно до потреб закладів, також допомога надана українським військовим.

Після деблокади міста до аптек були завезені майже усі життєво необхідні препарати.

Галузь охорони здоров’я міста продовжує і далі в умовах воєнного стану надавати необхідну медичну допомогу хворим та постраждалим.