Невакциновані від GOVID -19 сумчани частіше потрапляють до стаціонарів та потребують інтенсивної кисневої підтримки

Ситуація в Сумах залишається напруженою: зберігається значне завантаження ліжок у міських лікарнях, визначених для допомоги дорослим хворим на COVID-19.

Наразі стаціонарне лікування від цієї недуги у медичних закладах, що перебувають у підпорядкуванні сумської громади, проходять 414 дорослих та 14 дітей. Основна кількість хворих – не вакциновані, захворювання протікає важко, потребує значно більше кисню.

Станом на 22 листопада серед 414 дорослих, що перебувають на стаціонарному лікуванні, невакцинованих – 83% (342 хворих), серед хворих на кисневій терапії 86% – невакциновані, серед тих, хто потребують інтенсивної терапії в реанімації, 100% – нещеплені особи. Всі хворі, що перебувають на ШВЛ та на апаратах СІПАП – невакциновані (23 пацієнти). Ще 125 пацієнтів лікуються в обласних закладах.

Минулого тижня, як і попереднього, загальна кількість первинних хворих зменшилася на 33%, активних недужих – на 25%. Серед факторів, які дозволили уникнути подальшого зростання захворюваності, важлива роль належить  застосуванню карантинних обмежень і збільшенню кількості вакцинованих.

Центри та пункти вакцинації проти COVID-19, як і раніше, працюють і в робочі, і у вихідні дні. Загалом за тиждень було зроблено 17632 щеплення (попереднього тижня – 15979). Наразі уже вакциновано 58,3% населення міста. Розпочалась вакцинація дітей старших 12 років, щеплено понад 100 дітей.

Нагадуємо, що першочергово щепитися та захиститися від COVID-19 мають люди з груп ризику. Це старші люди та люди із супутніми хворобами, такими як бронхіальна астма, серцево-судинні, онкологічні, аутоімунні захворювання,  діабет чи ВІЛ. Таким людям життєво необхідна вакцинація від COVID-19.