Потужність теперішньої хвилі коронавірусної хвороби у місті буде залежати від сумлінного дотримання сумчанами протиепідемічних заходів та обсягу вакцинованих осіб

За останній тиждень у місті Суми почала стрімко зростати кількість хворих на COVID – 19, захворіла 361 особа. Цифри виявлення нових випадків коливались від 16 до 80 осіб за добу. За підсумками останнього тижня у Сумах кількість нових випадків захворювання зросла на 51%, кількість госпіталізованих дорослих хворих до міських лікарень – на 43% та кількість активних хворих – на 40%. Зафіксовано 6 летальних випадків від ускладнень коронавірусної хвороби. Продовжують хворіти 564 мешканці. На стаціонарному лікуванні перебуває 137 осіб.

У Сумській області показники захворюваності та динаміки госпіталізацій перевищили норму. Загалом по країні у більшості областей зафіксовані негативні зміни. Поточна ситуація залишається контрольованою, проте навантаження на медичну систему зростає.

Потужність теперішньої хвилі коронавірусної хвороби в Україні та у місті буде залежати від сумлінного дотримання протиепідемічних заходів українцями та обсягу вакцинованих осіб.

У м.Суми наразі спостерігається уповільнення темпів вакцинації, щоденні плани вакцинації виконуються приблизно на 70%.

Нагадуємо, що Центри та пункти вакцинації працюють і в робочі, і у вихідні дні. У вихідні, 18 та 19 вересня,  Центр масової вакцинації від СOVID-19 функціонував у ТРЦ «Київ». Не припиняли свою роботу у вихідні дні і пункти вакцинації в 3 амбулаторіях  Центрів первинної медико-санітарної допомоги. Вакциновано 264 особи (минулого тижня за 2 дні –  391особа).

За тиждень проведено 11 498 щеплень, вакциновано двома дозами  4 722 особи. Загалом у місті проведено 156 114 щеплень (завершили вакцинацію  83 777 осіб – 39,2% від дорослого населення).

За даними Електронної системи охорони здоров’я впродовж останніх 3 місяців майже всі, хто потрапляє в лікарню через важкий перебіг або ускладнення від COVID-19 в Україні, — невакциновані (98,1%). Якщо ви хочете вберегти себе від важкого перебігу, госпіталізації та смерті — зробіть щеплення вже сьогодні.

У зоні найвищого ризику важкого перебігу та смерті від COVID-19 люди старші 60 років, люди із супутніми захворюваннями, як-от цукровий діабет, серцево-судинні, онкологічні захворювання та ті, хто щоденно контактує з великою кількістю людей, наприклад, медики, освітяни, соцпрацівники, працівники державних органів.

На сьогодні коронавірусну хворобу вже було виявлено у 14% мешканців міста – це 36 243 особи з позитивним ПЛР дослідженням. Серед них 96% (34 735 дорослих) та 4% (1 508 дітей). Зареєстровано 525 летальних випадків – 1,4% від захворілих.