Представники Національної служби здоров’я України завітали до Сум

Днями  в управлінні охорони здоров’я Сумської міської ради відбулась робоча зустріч заступника міського голови Тамари Іщенко, начальника управління охорони здоров’я Олени Чумаченко, керівників галузі охорони здоров’я міста з директором Північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України (далі –  НСЗУ) Вікторією Мілютіною.

Заступник міського голови Тамара Іщенко, начальник управління охорони здоров’я Олена Чумаченко та керівники підприємств відзначили важливість та складність роботи загалом Національної служби здоров’я України, так і окремих представників служби. Медична галузь м.Суми має повне розуміння цілей та завдань, які поставлені Державою для здійснення реформування медицини.

Директор Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна своєю чергою відзначила, що Суми та Сумська область у цілому є на останньому місці за кількістю скарг серед північних регіонів, що свідчить про результативність та якість надання медичних послуг.

Під час зустрічі обговорювались можливості та перспективи програми медичних гарантій,  особливості функціонування медичної галузі Сумської міської територіальної громади в умовах поширення коронавірусної хвороби. Учасниками озвучені актуальні моменти, що стосуються укладання договорів на пакети медичних послуг за програмою медичних гарантій у 2022 році, а також укладання додаткових угод у поточному році. Адже саме від кількості отриманих пакетів медичних послуг буде залежати фінансування медичного підприємства. Багатьох керівників хвилювали умови (апаратура, обсяг діагностичних обстежень, кадровий потенціал), які вимагає НСЗУ для укладання договорів. Медичними працівниками запропоновано внести зміни до оплати послуг в залежності від складності захворювання та методів його лікування. Окремо  розглянули надання медичної допомоги дитячому населенню, адже огляди у дітей  та стаціонарна допомога маленьким пацієнтам мають певні особливості. Діти потребують іншого об’єму послуг та витрат часу у порівнянні з дорослими, що може бути підґрунтям для корекції коефіцієнтів або розмірів виплат при надання медичної допомоги дитячому населенню. Особливий момент є і з відповідністю виплат держави за паліативних хворих.

Не залишили поза увагою пільгові категорії населення, отримання медичних препаратів та засобів реабілітації, розподіл обов’язків між державою та місцевою владою.

Ще одним моментом, що був висвітлений у розмовах з представниками НСЗУ, стало функціонування електронної системи охорони здоров’я. Від функціонування усіх ланок ЕСОЗ залежить швидкість роботи медичного персоналу та отримання послуг пацієнтами, коректні виплати за проліковані випадки. Обидві сторони, НСЗУ та місцева охорона здоров’я, розуміють що мають докладати зусилля для покращення роботи у цій сфері.