У Сумах визначені першочергові потреби на боротьбу з GOVID-19

Начальниця управління охорони здоров’я провела нараду з директорами комунальних некомерційних закладів міста, які надають амбулаторну та стаціонарну допомогу хворим на GOVID-19, у зв’язку з різким ускладненням епідеміологічної ситуації.

З директорами був відпрацьований порядок взаємодії закладів, визначені першочергові потреби у обладнанні для забезпечення дихальної функції та функції моніторингу. За результатами наради підготовлена службова записка міському голові про внесення змін до бюджету, якими передбачатиметься закупівля додаткових апаратів ШВЛ та СІПАП.

Вирішувалося питання щодо відкриття ще 15 ліжко-місць у КНП «Клінічна лікарня № 5», 20 – у КНП «Клінічна лікарня № 4». Подана заявка на розгортання 50 ліжок у КНП «Центральна міська клінічна лікарня».

Керівники закладів охорони здоров’я звернули увагу, що серед госпіталізованих 98% були невакцинованими, тобто не отримали двох доз антиковідної вакцини. Наголосили, що найперше, що має зробити кожен, щоб допомогти системі охорони здоров’я подолати чергову хвилю, — прийти у пункт щеплення і провакцинуватися.

Як сказав Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко: «Система охорони здоров’я не гумова, що б ми не робили і скільки б ліжок не доставляли, це не допоможе, якщо не будемо вакцинуватися… Якщо не вакцинуватися — сортування пацієнтів не уникнути». 

Довідково.

За минулу добу у місті виявлено 228 випадків захворювання на коронавірус, одужало 95 пацієнтів, зареєстровано 3 летальних випадки.

Наразі продовжують хворіти 3 689 мешканців м.Суми. У міських лікарнях перебувають на лікуванні 410 дорослих хворих та 49 дітей. Ще 145 хворих лікується в обласних закладах. У міських закладах залишилось 6 вільних місць для дорослих та 66 – для дітей, усі забезпечені киснем.

Насьогодні коронавірусну хворобу вже було виявлено у 15,8% мешканців міста – це 41 080 осіб з позитивним ПЛР дослідженням. Серед них 95,1% (39 050 дорослих) та 4,9% (2030 дітей). Зареєстровано 599 летальних випадків – 1,5% від захворілих.