У Сумах відкрили басейн для підводного витягування хребта

Напередодні  Дня медичного працівника на базі КНП «Центральна міська клінічна лікарня» запрацював басейн для підводного витягування хребта. У його відкритті взяли участь міський голова Олександр Лисенко та начальник управління охорони здоров’я Олена Чумаченко. Це перший та єдиний такий басейн в області та один із найкращих в Україні. Його відкриття планувалось на початок року, але через вторгнення росії довелося відкласти.

На проведення ремонту приміщення басейну спрямували 800 тис. грн з бюджету Сумської міської територіальної громади та 650 тис. грн коштів самої лікарні. Ще 1 млн грн. фінансів НСЗУ витратили на придбання унікального обладнання.

Витяжка хребта є ефективним способом лікування больових синдромів в хребті і сприяє відновленню його правильної форми. Підводний спосіб має переваги перед сухим: він більш безпечний, при зануренні в теплу воду поліпшується кровопостачання тканин і знижується навантаження на хребет, що призводить до зниження м’язового тонусу.

Унікальна установка «Альціона-01», яку встановили у басейні, має змогу проводити дозоване підводне витягування хребта. Апарат дозволяє застосовувати шість різних методик: витягування грудного, поперекового і шийного відділу хребта, проводити тотальне витягування, дає можливість проводити тракцію колінних і тазостегнових суглобів.

Басейн слугуватиме для лікування пацієнтів, що мають такі недуги:

  • міжхребцева грижа будь-якого відділу хребта (найкраще терапії піддається грижове випинання, локалізоване в поперековому відділі);
  • люмбалгія і люмбаго;
  • сколіоз та інші деформації хребта;
  • радикуліт і інші корінцеві синдроми;
  • остеохондроз і спондилоартроз;
  • деформуючий спондильоз;
  • початкові стадії анкілозуючого спондилоартриту.

У басейні підтримується постійна температура води та повітря. Є установки для проведення лікування пацієнтів з інвалідністю, також додаткове обладнання для проведення комплексної реабілітації хворих.

Потрапити до басейну можна за направленням невропатолога чи ортопеда з КНП «Центральна міська клінічна лікарня» та відповідної довідки. Вартість однієї процедури становить 170 грн. (ця послуга не входить до переліку тих, що надаються за Програмою медичних гарантій). Наразі розглядається питання роботи басейну у вихідні дні для скорочення термінів реабілітації хворих.

Планується облаштувати такий басейн ще в одному лікувальному закладі Сум.