У Сумах з 19 жовтня призупиняється плановий прийом пацієнтів

18 жовтня в управлінні охорони здоров’я відбулась нарада при начальниці управління за участю директорів ЦПМСД. Прийнято рішення призупинити плановий прийом пацієнтів з 19 жовтня лікарями первинної ланки.

Така необхідність виникла у зв’язку із різким збільшенням кількості звернень хворих із ознаками гострих респіраторних захворювань для обмеження відвідування медичних закладів первинної ланки пацієнтами, стан здоров’я яких не потребує невідкладних заходів, або які звертаються з профілактичною метою. Через це тимчасово у Центрах первинної медико-санітарної допомоги № 1 і №2 запровадили особливий режим приймання пацієнтів з 19 жовтня до стабілізації ситуації, призупинивши електронний запис до сімейних лікарів та лікарів терапевтів для переривання ланцюжків інфікування.

Водночас всі амбулаторії, як і раніше, надають сумчанам увесь спектр передбачених послуг: огляд, консультації, профілактичні щеплення. Пацієнти, у яких немає нагальної потреби у відвідуванні лікарні або ознак захворювання, всі питання можуть попередньо опрацьовувати зі своїм лікарем у телефонному режимі. Це дасть змогу визначити потребу у безпосередньому відвідуванні лікувального закладу. Лікар зможе надати роз’яснення, в телефонному режимі сформувати направлення або довідку, які потрібні, і які пацієнт у вільний час забере у реєстратурі, не стоятиме в черзі та не наражатиме себе на небезпеку.

При необхідності отримання медичної консультації пацієнти Центрів первинної медико-санітарної допомоги № 1 та №2 можуть звернутись до контакт-центрів або безпосередньо до свого сімейного лікаря чи терапевта. У вихідні організовано чергування лікарів. У разі, коли пацієнт не в змозі пересуватися, лікар може виїхати до нього додому. В іншому – медичний заклад працює у звичайному режимі: лабораторія та маніпуляційний кабінет функціонують, профілактичні щеплення проводяться.

Довідково.

Епідеміологічна ситуація у місті продовжує ускладнюватись: кількість нових випадків захворювання у порівнянні з минулим тижнем збільшилась на 18%, збільшилась кількість хворих на лікуванні – на 28%, а також кількість госпіталізованих дорослих хворих. Протягом останнього тижня у місті Суми середня кількість виявлених нових випадків становить близько 270 інфікованих на добу, найбільша кількість хворих зареєстрована у середу 13 жовтня – 553 нових випадки.

Крім щоденного значного приросту хворих, спостерігається збільшення стаціонарних хворих, це призвело до того, що у лікарнях, визначених для допомоги хворим на COVID – 19 (КНП «КЛ №5» СМР, КНП СОР «Медичний клінічний центр інфекційних хвороб та дерматології ім.З.Й.КРАСОВИЦЬКОГО», КНП СОР «Сумський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни») зайнято більше 80% ліжок для пацієнтів. Наразі розгорнуті додаткові ліжка у КНП «КЛ Св.Пантелеймона» та КНП «КЛ №5», розпочато госпіталізацію хворих до КНП «КЛ № 4», розгортаються відповідні ліжка у КНП СОР «Обласна клінічна лікарня».

Як наслідок вищезазначених процесів, індикаторні показники визначення рівнів епідемічної небезпеки по Сумській області відповідають «червоному» рівню епіднебезпеки.

Нагадуємо, що відповідно внесених змін до постанови КМУ №1236 у разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть лише якщо 100% працівників мають “зелений” COVID-сертифікат. Крім того, чинні обмеження червоного рівня не будуть застосовуватися за умови наявності «зеленого» COVID-сертифікату у всіх відвідувачів, працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів.

Для запобігання стрімкого розповсюдження COVID-19 необхідно відповідально дотримуватися правил безпеки. Одягати правильно маски у громадських місцях, тримати соціальну дистанцію та вакцинуватися. Центри та пункти вакцинації проти COVID – 19 на території міста працюють і в робочі, і у вихідні дні. У місті вакциновано уже 47,1% дорослого населення.