Хоча Суми перейшли до «жовтої» зони, необхідно дотримуватися протиепідемічних норм

Ситуація із коронавірусом в місті Суми та Україні поступово стабілізується.

Територія Сумської області на минулому тижні перейшла до «жовтої» зоні епідемічної небезпеки. У місті Суми щодня зменшується кількість захворілих, а кількість тих, хто одужав, переважає над новими виявленими випадками. Однак ситуація у лікарнях залишається напруженою. За минулу добу кількість мешканців міста, які захворіли на коронавірус, збільшилась на 25 осіб, 131 – одужав, летальні випадки не зареєстровані. Наразі у міських та обласних лікарнях перебуває на лікуванні 473 дорослих  та 17 хворих дітей.

За минулий тиждень захворіло 477 сумчанина, що на 27% менше, ніж попереднього тижня (658 хворих). Серед захворілих: 13 дітей та 8 медпрацівників.  На минулому тижні померло 13 осіб, на попередньому тижні – 19 осіб. Одужало за тиждень 2 069 осіб, серед них 50 дітей  та 36 медичних працівників.

Завдяки тому, що збільшено кількість ліжок у міських лікарнях з прямою подачею кисню, на сьогодні вдається якісно надавати медичну допомогу пацієнтам. Однак у більшості пацієнтів хвороба протікає у тяжкій формі. Наразі 50% хворих на коронавірус потребують госпіталізації, у минулому році на цей час госпіталізації потребували до 20% хворих.

В місті триває другий етап вакцинації проти коронавірусної інфекції. Уже вакциновано близько 10 тисяч сумчан, у т.ч. 732 працівника міських медичних закладів.

З метою інформування населення з питань, пов’язаних з коронавірусною інфекцією та оперативного вирішення проблемних питань продовжує функціонувати «гаряча лінія» при управлінні охорони здоров’я. Всього зареєстровано 996 звернень на лінію (за останній тиждень 23).

Звертаємо увагу населення: хоча  Суми перебувають у «жовтій» зоні, треба продовжувати дотримуватися протиепідемічних норм – маски, дезінфекція, соціальна дистанція.

Загалом виявлено коронавірусну хворобу у 12,8% мешканців міста – це
33 782 осіб з позитивним ПЛР дослідженням. Серед них 96% (32 431) дорослих та 4% (1351) дітей. Подолали недугу – 93% (31 369 осіб) хворих. Зареєстровано 449 летальних випадків (1,3% від захворілих). Продовжують хворіти 1 833 сумчанина.