12 травня – Міжнародний день медичних сестер

Жодна спеціальність у світі не пов’язана так близько з людським болем, як професія медичної сестри. Вона завжди з хворими, перша готова прийти на допомогу, діє завжди за принципом: «Передусім – не нашкодь».

Професія медичної сестри – складна і багатогранна. Вона поєднує в собі надзвичайну відповідальність і високий професіоналізм. У нинішніх умовах пандемії коронавірусу щоденна праця медичних сестер як ніколи важлива для збереження людського життя – це щоденний подвиг.

Медичні сестри складають найчисленнішу категорію працівників охорони здоров’я, оскільки виконують найбільшу кількість медичних послуг, слідуючи розпорядженням лікаря із догляду за хворими. У закладах охорони здоров’я міста Суми працюють  1350 середніх медичних працівників. За рік ними виконується декілька сотень тисяч ін’єкцій. А скільки ще ж прийнято пологів, зроблено аналізів тощо.

З нагоди професійного свята вітаємо всіх медсестер, фельдшерів, акушерок, лаборантів! Людське життя – це найбільша цінність. Саме на вас покладено нелегку і почесну місію – дбати про найдорожче. Прийміть найщиріші вітання та безмежну вдячність за ваші чуйні серця і врятовані життя! Бажаємо вам здоров’я, невичерпної енергії, доброти, любові та справжнього людського щастя!

 

Довідково.

Всесвітній день медичних сестер відзначається щорічно 12 травня – в день народження англійської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл (1820-1910). Офіційно свято встановлено у 1971 році Міжнародною радою медсестер, а до цього відзначалося за рішенням Міжнародної федерації Червоного Хреста. В Україні відзначається з 1997 року.

Згідно з історичними довідками, під час Кримської війни Флоренс Найтінгейл організувала у Туреччині догляд за пораненими солдатами союзників (коаліції Франції, Османської імперії, Великобританії і Сардінії), послідовно впроваджуючи принципи санітарії, завдяки чому знизилася смертність. Згодом вона заснувала перші курси сестер милосердя Англії. Сьогодні Флоренс Найтінгейл відома як фундатор професії медичних сестер і ініціатор реформи шпиталів.