14 червня – Міжнародний день донора

Донорство під час війни не просто актуальне, воно життєво важливе. Тому співробітники управління охорони здоров’я разом із працівниками інших структарних підрозділв Сумської міської ради побували в обласному донорському центрі, де здали кров.

Якщо ви також вирішили поділитися кров’ю з іншими, ви можете це зробити. Але потрібно знати протипокази до донорства крові.

Минулого року Міністерство охорони здоров’я оновило критерії для постійного та тимчасового відсторонення від донорства відповідно до вимог директив Європейського Союзу.

Згідно з оновленими критеріями, донорами не можуть бути:

  • люди з активними або минулими серйозними серцево-судинними хворобами, із захворюваннями центральної нервової системи та з хворобами сечостатевої системи, гематологічними, імунологічними, шлунково-кишковими та онкологічними захворюваннями;
  • люди з патологічною схильністю до кровотеч;
  • хворі на гепатити В і С;
  • люди, що живуть із ВІЛ.

Після інших інфекційних хвороб потенційні донори відсторонюються щонайменше на два тижні після дати повного клінічного одужання. Проте для деяких інфекцій можуть застосовуватися інші періоди тимчасового відсторонення, які можуть тривати і понад два роки.

Після щеплень більшістю інактивованих вакцин і за умови задовільного самопочуття людини, відсторонення від донорства не потрібне, а після живих вакцин — доведеться почекати 4 тижні.

Зараз набувають популярності патріотичні татуювання. Нагадуємо, що після нових татуювань ви не зможете бути донором упродовж 6 місяців (або чотирьох — за умови, що результат NAT-тесту на гепатит С — негативний).